Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dá se z písma poznat lump a co se z grafologie pozná?

Dá se z písma poznat lump a co se z grafologie pozná?

Z písma poznáte, s jakou energií pisatel hospodaří. Zda si ji šetří a vynakládá ekonomicky své síly efektivně nebo naopak svůj organizmus neekonomicky přetěžuje.

Dále poznáte vůli. Zda ji má pisatel pasivní, aktivní nebo má tyto vlastnosti v rovnováze. Co to znamená?

Pisatel s pasivní vůlí je vytrvalý a nevzdává, se svých plánů vydrží u práce urputně sedět a pracovat, je houževnatý. Ale může se mu stát, pokud tato vlastnost není v rovnováze s vůlí aktivní a pasivní převládá, že nedokáže rozpoznat aktuálnost věci.

Zatímco pisatel s aktivní vůlí má rozpoznávací a rozhodovací vlastnosti jemu vlastní a naopak pokud aktivní vůle převládá, nedokáže svojí práci dotáhnout do realizace. Ideál je v rovnováze a to většinou nebývá.

Proto je dobrý mít v pracovním týmu oba typy lidí. Jeden vymyslí a druhý zrealizuje.

Emocionalita je další vlastnost, která se z rukopisu vyčte. Je to prožívání vztahů jedince ke skutečnosti. Zda se umí ovládat, zda si uvědomuje, co skutečně vidí a slyší a ne že si to jen myslí. Zda má pisatel schopnost využít emočního potenciálu pro dosahování cílů, motivaci. Zda má sociální dovednosti a umí čelit sociálnímu tlaku, je asertivní, komunikativní, umí řešit problémy, má rodičovské dovednost, je empatický a podobně.

Dalším důležitým znakem, který se pozná, je sebepojetí. Jak si pisatel myslí, jak ho druzí vidí nebo posuzují. Je samozřejmostí, že se z rukopisu pozná typ člověka jeho temperament, zda je sangvinik, melancholik, cholerik nebo flegmatik. Potenciál, schopnosti a mnohé jiné.

Jedna charakteristika osobnosti by měla být podložena minimálně 5 grafologickými znaky. Tím se stává metoda přesnou a spolehlivou. Vždy musíte posuzovat člověka v komplexu celého rukopisu.

Nelze říci a určit z jednoho písmenka na první pohled, že je člověk lump či má dobrosrdečné srdce. K tomu se musíte zodpovědně propracovat přes dojmové, popsatelné, měřitelné a další znaky v rukopise.

Grafolog začíná s rozborem rukopisu u dojmových znaků. Pisatel dodá rukopis psaný na minimálně jednom A4 nelinkovaném papíře. Grafolog by měl znát pisatele: pohlaví, věk, ukončené vzdělání, povolání, dle které školní předlohy se učil pisatel psát, pravorukost, levorukost, zdravotní stav a momentální situaci.

1236.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Přihlášení

Facebook

Google Analytics


Mail list