Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ve Vinoři konec světa - nejde proud

Tato skutečnost mne zastihla, když jsem vylezla z vany a tak mám mokrou hlavu a je mi od ní zima, v troubě maso na kamnech brambory, prádlo v pračce. Pepino, pustil rádio jak za války, protože mi ani nešlo připojení na mobilu. Volám do Zásilkovny volám do DPD, že potřebuje poslat důležitý balíček, ale že mám mokrou hlavu a nemohu do prodejny. Domluvíme se, že já autem si pro něj dojedu do prodejny a přivezu ho domu a tam ho DPD vyzvedne a tak jsem udělala. Za nedlouho začne vrčet pračka už to běží. Jdu si vyfoukat hlavu a mezitím přijde Pepíno a povídá: „musíme do Litoměřic a to mne zamrazilo. Co je s mamkou. Pořádně nevím, je jí špatně, zvrací, průjem, nechce zavolat doktora ani nikoho pustit do bytu. Holkám telefon zavěsila, že se nic neděje. Beru, opět balíček vyzvedáváme jednu švagrovou, balíček vezeme do cukrárny, kde pracuje druhá švagrová a prosím ji, ať ho předá přepravci a volám tomuto přepravci kde balíček hledat.

Konečně vyrážíme, v autě má švagrová telefon od „ošetřovatelky“, která dochází,  že máme přijet, že babča vypadá hrozně tak ji Jana ujišťuje, že jsme na cestě.  V hlavě máme hrůzné představy, co bude až otevřeme dveře.

Babča je velmi pořádná a vše doma navoněno, i když se velmi špatně pohybuje, protože nemá kyčel tak je soběstačná po bytě. Nákupy ji děláme na střídačku 3 rodiny.

Když nám odemkla, tak skoro současně přibouchla dveřmi nos. Nechtěla, abychom vešli. Když jsme vešli, zula jsem si boty a cítila jsem mokro a pak jsme to viděli.

Obavy z toho, že by někdo viděl, že prostě neodběhla, ji vedli k tomu, že ji nemohl nikdo pomoci a Bůh ví, jak by to dopadlo. Museli, jme vyhodit některé koberce umýt vše i babču. Bylo ji špatně nemohla, ani dýchat byla statečná.

Trochu jsme to dali do kupy a jeli koupit suchary banány a napadlo mne kalhotky. Cestou v autě si říkám jak to té babce řeknu, aby si nepřipadala ponížená, že ji kupuji Tena kalhoty – pleny. Tedy musím říci za 14 ks 375 Kč jsme málem omdlela.

Babče říkám babi koupila jsem ti sexy prádélko ani nevím, jak to vypadá, podíváme se spolu. Trhám balík plen a Babče se rozzářili, oči a smála se, měla radost.

Tak jsem si uvědomila, je to stará žena tělo jí neslouží, ale hlava ano a chce být v důstojném stavu jako každá ženská.

Zavolali jsme lékaře a jediné co babču zajímalo, ať uklidíme tou ponožku ze stolu.

Švagrová tam zůstala a uvařila polévku a víkend ukáže…..

Prádlo bylo vyprané kolem 9:30 ale pověšení se dočkalo až kolem 15 hodiny, brambory polo-vařené celý den ve vodě letěly do koše maso jsem dopekla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Přihlášení

Facebook

Google Analytics


Mail list