Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přeci nezkrachuji?

Chodí  lidé a jsou u náš, šťastní, včera 3 x nezávisle na sobě řekli zákazníci, že to máme hezké, že jsou rádi, že tu prodejnu máme a pak jedna paní povídá manželovi: „jsem tak ráda, že jsem tady paní mi perfektně poradila“

Vím, že prodejna je na správném místě a je užitečná všichni ji tu milují.

Zavazuje, mne to nezdát, mám k nim zodpovědnost.

Letošní rok byl, moc těžký prodejna přišla o peníze z TV Receptáře a současně reklamu.

Pak přišlo léto kdy ve Vinoři nebyli lidé a tržby šly o 50 % dolu.

Jeli jsme s odřenýma ušima, ale šlo to, pak přišla rána od účetní, která mi oznámila, že končí. Prodejna musí vynaložit nemalé finance, aby to vyřešila na dokoupení účetního programu. Musím se naučit od pana účetního, to co neumím a tak mi naroste více administrativní práce.  Současně zaplatit nového účetního, který bude dělat nezbytně nutné úkony a zkontroluje celé účetnictví a bude kontrolovat i mne.

Po této události jsem věděla, že neutáhnu prodavačku Elišku a měla jsem výčitky, že ji musím propustit. Navíc já ji potřebuji.

Smířila jsem se s tím, že budu mít svázané ruce a budu v prodejně od 9:00 do 18:00 sama. Je to způsob cesty.

A pak přišla rána největší. Active 24 mi zruší hosting mého eshopu, který dělá podstatnou část, příjmů prodejny. Mají to udělané tak, že obchod nejde přenést, pouze si mohu, za pro mne nevýhodných podmínek ho přenést opět u Active24.

Všichni mi říkají, že to není možné, že musí být nějaký způsob atd… Poprosila jsem 2 ajťáky, nedobrala jsem se kloudného výsledku. Stále jsem na mrtvém bodě s informací od Active 24:

Co se týče převodu na jiný hosting, to není technicky možné provést. Eshop je totiž postaven na redakčním systému a nelze jej převést jako celek ze serveru na server. Samozřejmě ve správě eshopu máte možnost stáhnout si obsah FTP jako jsou obrázky. Máte také možnost si obsah eshopu vyexportovat do souboru CSV, tedy do tabulkových souborů, které lze opět importovat do eshopu jiného. Nicméně není technicky možné převést celý eshop na jiný server.

Zkoušela jsem stáhnout soubory FTP, nejde to nebo to neumím.  Zatím mi to nikdo nedokázal stáhnout.

Dostává se mi rady, ať se soudím atd., že to určitě musí jít. Jsou to jen řeči, co nic neřeší. NEJDE TO!!!

Přiznávám, že jedu na nouzový režim, dnes jsem byla u lékaře na odběrech kvůli alergii a přede mnou tam brečelo dítě, až se zalykalo, měla jsem co dělat abych nebrečela s ním….

Přišla jsem domu a volala mi kamarádka a povídá: vím, že nemáš peníze, ale vím o jedné konferenci  pana XY já tam půjdu je to zajímavé a hlavě lidé, kteří tam přednáší – měla pravdu, přednášet budou významní  lidé z byznysu. Tak jsem si řekla, když už se to má pos…. tak to už těch pár stovek je stejně jedno, že dám za přednášky. Možná tam najdu odpověď na to jak dál.

Neměla jsem odvahu říci manželovi jaká je cena za přednášky, ale říkám mu, že je tato možnost. Zeptal se a já se rozbrečela už asi po stoosmí za posledních pár dní.

Dal na stůl 2 tisíce a říkal: „to jsem si vydělal tak tam jdi.“

Musela, jsem brečet nedalo se to zadržet, protože den předem jsem řešila Elišku a její dovolenou. Musí si vybrat dovolenou, než ji skočí smlouva, když jsem jí řekla, že to vychází, že od 16.12 nemusí být v prodejně tak mi odpověděla, že si vybere dovolenou po částech a ke konci měsíce tam bude, protože bude největší frmol a ona mne v tom nenechá!!!

Každý den do zprávy na FB od někoho dostanu zprávu typu „Hani mám tě ráda“ naposledy dnes od Miroslavy Navrátilové, která mi píše: „včera jsem k vám poslala svoji kolegyni-která o vás vůbec nevěděla-byla nadšená-moc děkuji za to, že jste!!!

Dnes v prodejně byl mladý muž, kupoval dózy na tabák a svěřil se, že dělá bubny a potřebuje je nějak pomalovat a neví jak. Tak jsem mu ukázala vypalovačku a on si ji koupil. Dali jsme se do řeči po tom, co chválil prodejnu.

Řekla jsem mu, jak se věci mají samozřejmě reakce byla, jak ostatních, že to není možné…. Odcházel se slovy: „já vám dám můj eshop co nepoužívám a vy si ho naplňte…..

Sice nevím, co bude, ale musím to nějak vymyslet kvůli lidem, co mi věří. Netušila jsem, jak velkou zodpovědnost budu mít vůči druhým, když si zřídím prodejnu. A vůbec jsem netušila kolik lidí mne má rádo.

Moc vám děkuju….

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pavlina - Podporq

Dobry den, chci vas moc podporit a poslat alespon tam trosku slunicka do srdicka. Mate krasny obchod a ja do nej rada chodim a vzdy nakoupim i to co zrovna nepotrebuji :) vedu kreativni lekce pro male deti a vyrabim montessori pomucky a vzdy me u vas neco zaujme :)
Drzim vam pesti. Dokazeto to.
Pavlina

 


Přihlášení

Facebook

Google Analytics


Mail list