Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podepsala jsem nevýhodnou přihlášku a asi přijdu o 10 tisíc

V rámci Grafologie jsem se šla učit i Grafoterapii. Od začátku jsem, lektorce říkala, že nechci se změnit, ale že mne tato metoda zajímá v rámci mého vzdělávání. Jelikož se o této metodě šíří nechvalné komentáře a grafologové ji neuznávají. Protože studuji grafologii a jednou budu grafologem, chtěla jsem si udělat vlastní názor na tuto vědu. Nešlo to jinak než, že musím podepsat pro mne nevýhodnou přihlášku, ale to jsem v době podpisu netušila. Jelikož jsem chtěla, projít celým procesem poznání neměla jsem důvod ohlídat si nevýhodné podmínky v přihlášce v případném ukončení výuky.

Prostě jsem je přehlédla. Byla to moje hloupost.

Stálo tam mimo jiné, že pokud ukončím kurz dříve, musím přesto zaplatit všechny hodiny jako bych na kurz chodila přibližně celý rok (10 lekcí po 1000Kč).  

V první lekci šlo o to napsat písmenka dle pokynů, jsou to písmena, která mi „jdou“ tak to nebyl v celku problém. Samozřejmě nikdy nikdo nenapíše písmeno úplně dokonalé písmeno ručně, jelikož nejsme roboti, ale lidé.

Při psaní jsem si uvědomoval, že mi je proti srsti představa, že se mám tímto procvičováním měnit jen proto, abych poznala techniku. Měla jsem velmi nepříjemný pocit, že to nechci. Přesto ve stanovených termínech jsem odeslala, hotové práce. A přišla mi v termínu odpověď i s opraveným textem.

V jedenácti řádkové odpovědi stálo, že je to hezké a lektorské poznatky. Až sem mi vše přišlo v pořádku. Dále mne lektorka, žádá, ať procvičuji tyto písmenka v textu a pak ji pošlu výsledky.

Loučí se v textu se slovy: „zatím další zadání neposílám....“

Toto byl můj další úkol na 3 týdny, za který mám platit 1000 Kč.

Rozhořčilo mne to a cítím se podvedena a poškozena. První co mne napadlo, bylo, že záměrně prodlužuje výuku. Tímto počinem získala měsíc navíc, kdy já se musím učit dle jejich představ a neposlala mi novou látku. Vůbec lektoru, nezajímalo, že se při tom procesu psaní necítím, dobře a když jsem řekla, že nechci pokračovat. Tak mi řekla, že to musím vše najednou doplatit. Samozřejmě jsem se ohradila, že ji nebudu platit za lekce, které nedostávám. Tak mne upozornila, že nečtu smlouvu a že mi nic jiného nezbývá. Prý se se mou chce domluvit, jak ji to budu splácet.

Byla jsem vystavena velmi stresové situaci, kdy musím se učit grafoterapii a i když jdu vnitřně proti sobě a ubližuje mne to. Nebo se učit nebudu a musím paní dát 10 tisíc. Bud splátkově nebo nejednou. Na otázku zda to po mne vyžadovat nebude, mi kladně neodpověděla, jen mi řekla, že ona stejně musí dodržet podmínky, které jsem podepsala v přihlášce.

Po opětovném předčtení přihlášky jsem zjistila, co tam stojí pro mne nevýhodného.

Moc by mne zajímalo jak je člověku, který je psychicky labilní a jde se Grafoterapii „léčit“ protože má problém. Pokud je na něj při vzdoru vyvíjen takovýto nátlak. Nic bych za to nedala, že se zhroutí. Jelikož já mám pohled střízlivý a nešla jsem si k této technice řešit osobní problémy jak to má většina uchazečů, tak mám postoj jiný.

Když jsem viděla, že mi paní nechce vyhovět, šla jsem za právníkem hledat řešení. Přeci nebudu sama sebe poškozovat a ještě pod dohledem Grafoterapeuta.

Ano podepsala jsem špatnou přihlášku /smlouvu/ udělala jsem chybu a chtěla jsem vědět, zda se mohu bránit, když není z druhé strany vůle.

Je tu veliký prostor k zamyšlení proč někdo kdo se pasuje na terapeuta a dle mého názoru je to člověk, který by měl pomáhat, si udělá takovouto přihlášku s tak krutými podmínky pro uchazeče?

Já jako uchazeč nevím co budu prožívat při hodinách a může se stát, že mi to nebude vyhovovat a budu chtít s grafoterapií skončit. Ale lektor, který se ohání 15 letou praxí to musí vědět mít zkušenosti a být zodpovědný za psychický stav uchazeče když pracuje s metodou psychologickou.  

Názor ať si udělá, každý vlastní já vás svým ovlivňovat nebudu. Budu ráda za názory pod článkem.  Pokud máte stejnou zkušenost, prosím podělte se s námi. Děkuji a příště se polepším, nebudu až natolik důvěřovat ale více prověřovat. A o některá poznání raději přijdu než abych při nich přišla o rozum. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Přihlášení

Facebook

Google Analytics


Mail list