Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když se žena rozhodne nic ji nezastaví

 

Přišla mi SMS když jsem řídila:

Hani, nač se trápit tím co nemám, když se můžu bytostně radovat z toho, co mám a jak si dokážu poradit. Až uvidíš fotky mého rozvozu myslím, že se uchechtáš.

Říkám si Janina má asi práci. Jelikož jsem nechápala tak volám a povídám, že nechápu. Na druhé straně funění a smích na celé kolo.

Ani nemohla mluvit, jak se smála. Povídám ji „nesměj se, já ti nerozumím, co říkáš“ to přidala ještě na frekvenci, až se smíchy zalykala.

Nakonec mi povídá: "jedu na koloběžce do Německa"

2mju.jpg

 

Tato moje kamarádka je děsně kreativní jak hodně je kreativní tak hodně má těžký život, jak jen si umíte představit. Samozřejmě jako každý potřebuje své trápení někomu říci a tak funguji jako vrba, ze začátku jsem se jí snažila poradit, trápila se s ní, že ji nemohu pomoci. Bylo to docela i pro mne těžké, protože ji mám ráda. Pak si to vše nějak sedlo, já se naučila to, že ji nemohu pomoci a přesto ji moc pomáhám tím, že ji vyslechnu a na dálku pohladím a podpořím.

6hzt.jpg

Stále hledá práci, aby vyhovovala jejímu zdravotnímu stavu. Bydlí v Kraslicích. Tyto příhraniční města jak zrušily fabriky tak se z nich stala „mrtvá“ města a život je nelehký. Je to člověk, který umí, snad vše má cit pro krásu. Ale nejvíce ji baví šití a drátuje.

Jedna věc je něco krásného vytvořit a druhá věc je to prodat. Určitě všichni víte druhá část je nejdůležitější a ne každý má na to vlohy od přírody.

4kjh.jpg

Nedávno ji jeden člověk nabídl, že ušité hračky medvědy atd. prodá u něj v Německu. Řekli byste normálka. No jo, ale Jana nemá ani auto ani peníze na řidičák.

A tak se prostě naštvala a řekla kamarádce, zda by jí nepůjčila koloběžku, kterou má na balkoně. Musela vyřešit, kam dá medvědy. Našla obal od kytary a šoupla si to na záda.

Když jsme spolu mluvily po telefonu tak mi říkala, že na ní lidé ukazují palcem nahoru a fotí si ji.

3hztr.jpg

Tato fotka je už ze zpáteční cesty kdy zmokla a doma ji vyfotila Týnka.

Jani moc ti držím palce.

Článek zveřejněn se souhlasem hlavní postavy. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Přihlášení

Facebook

Google Analytics


Mail list