Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arteterapeutické cvičení na téma moje jméno

Sedněte si pohodlně a relaxujte. Zavřete oči,  uvolněte ramena, ústa, povolte ruce, pevně nohy postavte na zem. Vnímejte každý kousek svého těla. Když zrelaxujete, zamyslete se, nad svým jménem. Řekněte si ho v mysli.  Zapamatujte si, co jste si představili, jak ve své mysli své jméno vidíte.

Nebuďte překvapeni, pokud své jméno uvidíte v barvách, které ani nemusíte mít oblíbené. Mne se stále ukazovaly barvy bílá a modrá.

Pokud se už chcete pustit do koláže svého jména tak se pusťte do práce. Pozvolna otevřete oči a ztvárněte vaše jména na papír.

img_52199.jpg

Nejprve jsem chtěla udělat koláž, ale pak se mi chtělo malovat.  Postupujte stejně, nebraňte se tomu, co cítíte. Neděláte, žádné umělecké dílo nikdo nebude hodnotit výtvarné zpracování.

Pokud máte ve svém okolí někoho, s kým můžete o obrázku mluvit, je to ideální. Ukažte mu ho a ať vám poví, jak na vás působí. Pokud jste, ve větším kolektivu odsedněte si od svého obrázku až třeba k 3 obrázku svého kolegy a nechte ho na sebe působit. Pak na kousek papírku napište, co cítíte z obrázku vycházet. Kolega to udělá u vašeho obrázku také tak. Je to zajímavá konfrontace.  U mého obrázku vidíte 2 texty které byly k němu napsané. Psali ho lidé, kteří mne viděli poprvé v životě a ten delší text mne až vyděsil jak je pravdivý. Začínám pracovat na nové práci a mám očekávání a mám pocit, že se mi otvírá svět zase v jiném oboru….

img_52200.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Přihlášení

Facebook

Google Analytics


Mail list